2 3 4

Wyspy Kanaryjskie – raj nie tylko dla aloesu, ale raj ogólnie dla wszystkich. Nazywane Wyspami Szczęśliwymi, Krainą Wiecznej Wiosny. Położone są na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeża Afryki.

Niebo na wyspach kanaryjskich należy do najbardziej czystych i przejrzystych to tam znajduje się największy teleskop do obserwowania nieba. Nieskażony klimat, wieczne kanaryjskie słońce, wulkaniczne gleby, to wszystko sprzyja ekologicznej uprawie. Wyspy Kanaryjskie mają bardzo niski poziom zanieczyszczenia powietrza z powodu niewielkiego uprzemysłowienia oraz dzięki wiejącym pasatom.

Nie tylko wspaniałe plaże, urokliwe zatoczki, przepiękne widoki i cudowny klimat przyciągają turystów w ten zakątek świata, ale przede wszystkim przyroda... Cztery parki narodowe, sześć rezerwatów Biosfery, lasy, wydmy, wulkany, naturalne baseny sprawiają o ekologiczny zawrót głowy.

Wyspy należące do archipelagu to: El Hierro, Fuertavertua, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote i największa z nich Tenerife.

To właśnie na Teneryfie znajdują się plantacje Aloe Barbadensis, z którego powstają żele i produkty Vivita Aloe. Według danych hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia i Przemysłu, Teneryfa jest jednym z najczystszych miejsc w kraju. Na Teneryfie zanieczyszczenia są stale monitorowane, aby nie przeszkadzać pracy obserwatoriów astrofizycznych położonych na szczytach.

Szlaki turystyczne, winnice, plantacje aloesu, parki rośli i parki rozrywki, rejsy po oceanie, przepiękne plaże, miasteczka schowane wysoko w górach, pyszne jedzenie... nic ująć tylko jeszcze dodać - Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa – „Kontynent w Miniaturze” zostawia wiele wrażeń, wspomnień i tęsknotę, by jeszcze tam powrócić.

Dla spragnionych wiedzy polecam:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Kanaryjskie
http://www.canaryislandstourist.com/